Aktualności
10 stycznia 2020
M-GRIPPER – INTELIGENTNY MAGNETYZM OD UNIGRIPPER
Aktualności
M-GRIPPER – INTELIGENTNY MAGNETYZM OD UNIGRIPPER

UniGripper poszerza program UniGrippera niestandardowego o M-Gripper - systemy chwytaków magnetycznych do różnych zastosowań. M-Gripper to seria dostosowywanych chwytaków UniGripper, które funkcjonują w oparciu o siłę magnetyczną, przeważnie magnesów stałych, aktywowanych i dezaktywowanych za pomocą siłowników pneumatycznych.

UniGripper M-Gripper ma solidną i prostą konstrukcję, a siłę magnetyczną można skalować i kierować w zależności od przenoszonych przedmiotów. W różnych przypadkach chwytania stosowane są odmienne zasady ich rozwiązania, np. w zależności od tego czy chwytana powierzchnia jest zawsze płaska czy jednak nierówna lub czy możliwe jest namagnesowanie jedynie niepełnych obszarów.

Oczywiście chwytanie za pomocą magnesów jest możliwe tylko w przypadku materiałów, które mają jakiekolwiek obszary o wysokiej przenikalności magnetycznej, co zwykle oznacza, że w obiekcie który ma zostać podniesiony muszą znajdować się przynajmniej obszary z zawartością żelaza.

 

Grzejniki

UniGripper M-Gripper do przenoszenia grzejników pakowanych w folię termokurczliwą (długość ok. 300-3000 mm). Przenoszenie grzejników z płaską jak i nierówną powierzchnią.

Materace sprężynowe

Unigripper M-Gripper do przenoszenia materacy sprężynowych o wymiarach od 200x80 cm do 220x200 cm. W tym chwytaki elementów dodatkowych uzupełniające linię montażową materaca.

Puszki

Unigripper M-Gripper do przenoszenia napełnionych puszek stalowych w aplikacjach pakowania wzorów warstw.

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies.
Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na używanie plików cookies oraz akceptujesz Politykę prywatności obowiązującą na tej stronie.