Aktualności
17 grudnia 2019
ULTRA HIGIENICZNE ROZWIĄZANIE TAŚM PRZENOŚNIKOWYCH
Aktualności
ULTRA HIGIENICZNE ROZWIĄZANIE TAŚM PRZENOŚNIKOWYCH

„Prawdopodobnie najbardziej nadająca się do czyszczenia modułowa taśma z tworzywa sztucznego w branży” - tak Sander Bakker, kierownik segmentu przemysłu mięsnego, drobiarskiego i owoców morza Ammeraal Beltech określa najnowszą innowację globalnej firmy produkującej taśmy - Ultra Clean Belt (UCB) – dedykowane w szczególności do aplikacji związanych z żywnością i zadań pakowania żywności. Został wprowadzony na rynek pod koniec stycznia podczas Międzynarodowej Wystawie Produkcji i Przetwarzania (IPPE) w Atlancie w stanie Georgia.

 

Ammeraal Beltech wprowadza nowy wymiar technologiczny

Bez kompromisów w zakresie higieny

Ultra Clean Belt UCB, jak sama nazwa wskazuje, ustanawia nowe standardy w zakresie higieny taśmy - i współpracuje z uznaną i popularną dwuczęściową zębatką Ultra Clean, wprowadzoną na rynek w zeszłym roku. Konstrukcja pasa UCB zorientowana na higienę, ma zawiasy hybrydowe, które służą podwójnemu celowi: zapewniają dobry przepływ wody do czyszczenia wokół zawiasów i sworzni po otwarciu z tyłu paska, a gdy są zamknięte, aby zapobiec przedostaniu się żywności do wnętrza zawiasu wokół kół łańcuchowych. Funkcje BHP UCB sprawiają, że jest to doskonały wybór do przenoszenia wszelkiego rodzaju żywności, od mięsa i ryb po wyroby piekarnicze.

Wysoka wydajność, niższe zużycie energii

- UCB oferuje imponującą wydajność przy wyjątkowo lekkiej wadze i odpowiada poziomowi wydajności cięższych pasów. Jest łatwy w obsłudze, utrzymaniu i czyszczeniu, a także spełnia wymagania dzisiejszego otoczenia biznesu dotyczące niższego wydalania CO2, zużycia wody i chemikaliów do czyszczenia oraz zmniejszonego zapotrzebowania na siłę roboczą do konserwacji. Niewielka waga taśmy umożliwia również producentom maszyn projektowanie lżejszych ram przenośników i stosowanie lżejszego układu napędowego. UCB jest jednak pasem o wysokiej wytrzymałości, co oznacza że może transportować ponad tonę na metr szerokości, nie pogarszając jego znacznie zmniejszonego zapotrzebowania na energię.

Sprawdzony w testach technicznych

Podczas dogłębnych niezależnych testów mycia wybranych, powszechnie dostępnych wzorów taśm do żywności, przeprowadzonych przez Centrum Projektów Higienicznych na Duńskim Uniwersytecie Technicznym (DTU), taśma UCB Ultra Clean Belt okazała się najbardziej higienicznym pasem do użytku w przemyśle spożywczym.

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies.
Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na używanie plików cookies oraz akceptujesz Politykę prywatności obowiązującą na tej stronie.